Jak wybrać dobre biuro księgowe – Zobacz

Jak wybrać dobre biuro rachunkowe – Sprawdź

Każdy właściciel nowopowstałej działalności gospodarczej w pierwszej kolejności szuka dobrego biura księgowego. klienta. W takiej sytuacji lepsze będzie znalezienie innego biura księgowego.

Polecamy:

http://www.aconto.net.pl/tag/spolki-z-o-o/

http://www.aconto.net.pl/twoja-droga-zyciowa-do-niezaleznosci-finansowej/

http://www.aconto.net.pl/category/dzialalnosc-gospodarcza/

http://www.aconto.net.pl/category/kpir/

http://www.aconto.net.pl/category/ksiegowosc/

http://www.aconto.net.pl/category/pit/http://www.aconto.net.pl/category/plik-jpk/http://www.aconto.net.pl/category/podatki/http://www.aconto.net.pl/category/spolki-jawne/http://www.aconto.net.pl/category/spolki-z-o-o/http://www.aconto.net.pl/category/uncategorized/http://www.aconto.net.pl/category/urzedy-skarbowe/http://www.aconto.net.pl/category/uslugi-ksiegowe/http://www.aconto.net.pl/category/vat/http://www.aconto.net.pl/category/zus/

Innym kryterium którym powinien kierować się klient przy wyborze biura to ogólny porządek w dokumentacji. Należy się przyjrzeć czy biuro dba, aby dokumenty innych klientów nie były narażone zagubienie. Kolejnym kryterium którym warto zwrócić uwagę to fakt, czy kadra księgująca dokumenty klientów jest odpowiednio przeszkolona. W biurach rachunkowych często zatrudnia się studentów do rejestrowania danych, którzy nie mają fachowej podatkowej wiedzy, a co za tym idzie, nie są na bieżąco z aktualnymi zmianami. Nie wszystkie błędy popełnione przez takie osoby są wychwytywane w bieżącym miesiącu. Niestety skutki błędów niewykwalifikowanych osób prowadzą do błędnych rozliczeń oraz deklaracji, a nawet do kontroli urzędów skarbowych. Przedsiębiorcy którzy wybierają dane biuro księgowe powinni upewnić się kto będzie osobą obsługującą ich księgowość oraz jakim wykształceniem i kwalifikacjami osoba ta się prezentuje. Klient decydujący się na podpisanie umowy z biurem rachunkowym ma pełne prawo do żądania okazania dokumentów potwierdzających kompetencje osoby obsługującej jego księgowość.